Stožáry veřejného osvětlení

Výrobně obchodní družstvo KOOPERATIVA vyrábí a nabízí široký sortiment ocelových stožárů a jejich doplňků a příslušenství. Mezi hlavní skupiny produktů patřístožáry pro veřejné osvětlení, dekorativní stožáry, vlajkové stožáry, železniční stožáry, stožáry pro světelnou signalizaci, trakční stožáry a stožáry atypického provedení.
 
Ocelové stožáry pro veřejné osvětlení jsou vyráběny jako dvoustupňové i třístupňové stožáry v bezpaticovém provedení nebo s paticí, a také jako kuželové a osmihranné bezpaticové jehlanové stožáry. Všechny tyto stožáry nabízíme do výšky šesti metrů jako sadové (parkové) a ve vyšším provedení jako uliční. 
 
  • Osvětlovací dekorativní stožáry jsou zajímavé svým provedením a jejich řešení zahrnuje velmi často i návrh originálního výložníku včetně doporučeného svítídla.
  • Pro osvětlení nádražních prostor, odstavných ploch a překladišť nabízíme železniční osvětlovací stožáry ve standardizovaných variantách až do výšky 25m.
  • Pro kamerové, radarové, satelitní, rozhlasové a meteo systémy nabízíme speciální stožáry pro kamerové systémy.
  • Signalizační stožáry existují ve variantách pro semafory s možností kontrastního rámu a signalizační stožáry pro semafory pro chodce.
  • Pro vedení tramvajových a trolejbusových drah MHD nabízíme trakční stožáry.
  • Kromě ocelových stožárů, které jsou typizované, vyrábíme na zakázku dle požadavků zákazníka.
 
Jsme také hlavním českým partnerem a distributorem firmy Valmont Polska sp. z o.o.
 
Ocelové stožáry obecná charakteristika
Materiál
Ocelové stožáry se vyrábějí z bezešvých nebo svařovaných ocelových trubek. Materiál trubek v jakostní třídě S235, S235JRH má zaručené chemické složení, svařitelnost a minimální pevnost v tahu 370 Mpa.
 
Provedení stožárů
Ocelové stožáry se dělí:
  • Dle účelu použití na osvětlovací, signalizační, železniční, trakční, kamerové, vlajkové, anténní a speciální.
  • Dle tvaru dříku a vzhledu na trubkové stupňovité, kuželové, jehlanové a dekorativní.
  • Dle způsobu kotvení na vetknuté a přírubové.
 
Elektrovýzbroj
Stožáry jsou standardně vybaveny univerzálním nosníkem pro uchycení stožárové svorkovnice Elektro Bečov, Elektrovýzbroje Fulnek. Elektrovýzbroj se upevňuje na univerzální nosník pomocí spojovacího materiálu, který je součástí dodávky stožáru. Dvířka lícují s povrchem stožáru. Uzávěr dvířek je skrytý pod jejich povrchem a je tvořen mosazným šroubem M8x30 s hlavou D pro klíč k rozvodným zařízením NN. U paticových stožárů se elektrovýzbroj upevňuje na povrch spodní části dříku stožáru a překrývá se stožárovou paticí. Stožárové patice se vyrábějí z různých materiálů (plast, laminát). Dodávají se samostatně dle požadavku.
 
Zemnění stožáru
Zemnící vodič se připojuje ke stožáru šroubem M8. Závit je umístěn ve spodní části dříku na straně dvířek ve výšce 180 mm nad úrovní vetknutí.
 
Kotvení stožáru
Pro stožáry vetknuté do země bez obetonování nebo do betonového základu je třeba vzít v úvahu návrhové výpočty, zkušební měření a také podmínky zakládání. Vstupní dva otvory pro kabely jsou orientovány v ose dvířek a spodní hrana otvoru je v hloubce 500 mm. U přírubových stožárů prochází kabely středovým otvorem v přírubě.
 
Zvýšená odolnost proti korozi
U všech typů ocelových trubkových stožárů s kotvením dříku do betonového základu lze vyrobit variantu s ochrannou plastovou manžetou pro zvýšení odolnosti proti korozi v místě vetknutí stožáru do základu. Tuto manžetu je nutno přiobjednat.
 
 
OBECNÝ POPIS STOŽÁRŮ
 
Související souboryVelikost
PDF icon katalog-stozary-2016.pdf10.1 MB