Rozvodnice a rozváděčové skříně

Rozváděčové skříně a rozvodnice
Společnost Eaton nabízí v rámci portfolia rozváděčových skříní a rozvodnic mnoho typových řad pro jakékoliv aplikace. Portfolio obsahuje např. malé plastové rozvodnice pro jeden jistič nebo plastovou rozvodnici pro bytovou jednotku, přes oceloplechovou domovní rozvodnici, rozváděčový systém pro bytové a kancelářské domy až po samostatně stojící skříně pro komerční a průmyslové objekty. Všechna nabízená řešení je možné konfigurovat přes návrhový software E-Config, který mimo to, že obsahuje ceník společnosti Eaton také umožňuje sestavení rozváděče, jeho vybavení různými přístroji a vytisknutí soupisky potřebného materiálu včetně rozměrového výkresu.
 
Oceloplechové domovní rozvodnice
Oceloplechové domovní rozvodnice zahrnují rozvodnice BF, které jsou také nazývány jako velkoobsahové rozvodnice. Rozvodnice jsou kompletně vyrobené z ocelového plechu, třída ochrany je tudíž I. Jedná se o zařízení které mají stupeň krytí IP30. Mohou se montovat jak na omítku, tak pod omítku.
 
Rozvodnice BF jsou dodávané v různém provedení, které se liší barvou nebo např. provedením dveří (plné nebo prosklené). Rozvodnice jsou certifikované dle ČSN EN 62208 a ČSN EN 61439-3. Jak už název napovídá, jedná se o rozvodnice s velkým prostorem pro uložení vodičů ve všech potřebných směrech vedení vodičů, tedy po bocích rozvodnice a pod DIN lištami.
 
Součástí portfolia je i široká nabídka příslušenství pro zefektivnění použití rozvodnice v různých aplikacích. Jednou z mnoha možností je vybavení rozvodnice montážním panelem pro připevnění výkonového jističe NZM.
 
Základní vlastnosti
Provedení na omítku a pod omítku
Stupeň krytí IP30
Třída ochrany I
2 až 6 řad, 24 nebo 33 modulů v řadě
Provedení s prosklenými nebo plnými dveřmi
Svorkovnice součástí skříně
Certifikovány dle ČSN EN 62208 a ČSN EN 61439-3
 
 
 
Plastové rozvodnice
Společnost Eaton nabízí ve svém portfoliu hned několik řad plastových rozvodnic pro použití jak v domovních rozvodech, tak i v průmyslových prostředích s ohledem na stupeň krytí nebo vnitřní výbavu skříňky.
 
Do portfolia plastových rozvodnic patří:
Domovní rozvodnice Micro & Mini
 
Základní vlastnosti
Provedení na omítku
Stupeň krytí IP30 s dveřmi, IP20 bez dveří
Třída ochrany II
1 řada, 2, 3, 4, 5 nebo 6 modulů
Provedení s nebo bez dveří
Provedení s nebo bez svorkovnice
Certifikovány dle ČSN EN 62208
 
Popis produktu
Rozvodnice Micro & Mini jsou co do počtu modulů nejmenšími zástupci plastových rozvodnic, které společnost Eaton nabízí. Jedná se o zařízení se stupněm krytí IP30 (s dveřmi) nebo IP20 (bez dveří) a třídou ochrany II, jsou to tedy plně izolovaná zařízení. Micro & Mini jsou určené k montáži na omítku. Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že tyto rozvodnice jsou dodávané ve verzích s dveřmi nebo bez dveří a ve verzích s nebo bez svorkovnice. Samozřejmostí je certifikace rozvodnice dle ČSN EN 62208.
 
 
 
 
 
Inovované domovní rozvodnice KLV
 
Základní vlastnosti
provedení pod omítku a do dutých stěn
standardní a multimediální provedení
provedení se šroubovou nebo bezšroubovou svorkovnicí
samostatná svorkovnice pro proudový chránič
rozvodnice s plechovými dveřmi
třída ochrany II
stupeň krytí IP30
1 až 4 řady, 14 modulů v řadě
certifikovány dle ČSN EN 62208 ed.2, ČSN EN 60670-24 a ČSN EN 61439-3
Popis produktu
Domovní plastové rozvodnice KLV jsou vyráběny v českém výrobním závodě v Suchdole na Lužnicí a dodávány zákazníkům už více jak 15 let. I to je důkaz trvalé oblíbenosti tohoto produktu v řadách zákazníků a uživatelů. Současné provedení však prošlo řadou úprav pro zajištění větší flexibility produktu a jednodušší instalace a montáže. Naprostou novinkou produktové řady je multimediální provedení, které je určeno pro zapojení různých komunikačních zařízení.
 
Produktová řada rozvodnic obsahuje provedení pod omítku a do dutých stěn s krytím IP30 a třídou ochrany II, jsou to tedy plně izolovaná zařízení. Standardně jsou dodávané v bílém provedení RAL 9016, tedy jak skříň, tak i dveře s rámem. Domovní plastové rozvodnice KLV jsou vyvinuty a vyráběny dle nejnovějších norem ČSN EN 62208 ed.2 a ČSN EN 60670-24, které definují nároky na prázdné skříně pro rozváděče nízkého napětí.
 
Nedílnou součástí seznamu výhod těchto rozvodnic je skutečnost, že rozvodnice byly otestovány na Elektrotechnickém zkušebním ústavu dle normy ČSN EN 61439-3. Čímž se z pohledu výrobce rozváděčů zásadně zjednodušuje ověření návrhu, požadovaného současnou legislativou.
 
Domovní rozvodnice BC-U a BC-O
 
Základní vlastnosti
Provedení na omítku a pod omítku
Stupeň krytí IP40
Třída ochrany II
1 až 3 řady, 5, 8, 12 nebo 18 modulů v řadě
Provedení s průhlednými nebo plnými dveřmi
Svorkovnice součástí skříně
Certifikovány dle ČSN EN 62208 a ČSN EN 61439-3
Popis produktu
Rozvodnice BC-U a BC-O jsou mezi zákazníky velice oblíbeným produktem, což dokazuje jejich dlouhodobá dostupnost na trhu plastových rozvodnic. Jsou to rozvodnice se stupněm krytí IP40 a jelikož  se jedná o plně izolovaná zařízení, disponují třídou ochrany II. Montují se jak na omítku, tak i pod omítku. Dodávají se ve verzích s průhlednými nebo plnými dveřmi. Rozvodnice jsou certifikované dle ČSN EN 62208 a ČSN EN 61439-3.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plastové rozvodnice s vyšším krytím IKA
 
Základní vlastnosti
provedení na omítku
rozvodnice s plástovými průhlednými dveřmi
provedení pro vnitřní i venkovní použití
třída ochrany II
stupeň krytí IP65
1 až 3 řady, 4 až 18 modulů v řadě
certifikovány dle ČSN EN 62208 ed.2 a ČSN EN 61439-3
Popis produktu
Rozvodnice IKA jsou rozvodnice určené pro montáž na omítku s krytím IP65. Jednotlivé typy rozvodnic jsou vyrobené z velice kvalitních a odolných plastových bezhalogenových materiálů, kterými jsou polykarbonát nebo ABS (Akrylonitrilbutadienstyren). Jsou to zařízení, která se řadí mezi produkty s třídou ochrany II, tedy plně izolovaná zařízení. Barvou rozvodnic je šedá RAL 7035, dveře jsou dodávané v průhledném provedení. Dveře, resp. jejich závěs může být velice snadno a rychle otočen, tak aby rozvodnice více vyhovovala samotné aplikaci.
 
Rozvodnice IKA jsou vyvinuty a vyráběny dle nejnovějších norem ČSN EN 62208 ed.2. Tyto plastové rozvodnice byly navíc otestovány na Elektrotechnickém zkušebním ústavu dle normy ČSN EN 61439-3. Výrobce rozváděčů, tak má výrazně ulehčený postup ověření návrhu, který je dle současné legislativy povinný.
Související souboryVelikost
PDF icon rozvadecove-skrine-a-rozvodnice-2016.pdf25.17 MB