instalační elektronika

Poseidon® 868MHz
nová generace systému bezdrátového ovládání společnosti ENIKA.CZ
Kombinuje více jak 20-ti letou zkušenost, kterou naše společnost s vývojem RF systému má, s posledními trendy na trhu instalační elektroniky.
 
V dnešní době jsou nároky kladené na elektroinstalaci v rodinných domech nebo komerčních budovách daleko vyšší než v minulosti. V moderních domech jde zejména o pohodlí, komfort, úsporu při provozu, flexibilitu interiéru a v neposlední řadě o rychlost instalace.
Moderní elektroinstalaci lze v dnešní době realizovat několika způsoby. Je možné zvolit některý ze sběrnicových systémů, což je z hlediska možností nejuniverzálnější řešení, ale na druhou stranu nejdražší. Pomocí klasické drátové instalace, která je nejlevnější, ale nabízí nejméně možností, toho v moderním domě opravdu mnoho nenaděláme.
Zlatá střední cesta je použití systému bezdrátové elektroinstalace, který v sobě snoubí některé vlastnosti inteligentních sběrnicových systémů, spolu s požadavky na flexibilitu interiéru a rychlost montáže. To vše za přijatelnou cenu.
 
Systém se vždy skládá ze dvou základních komponentů:
VYSÍLAČE (Tango, Time, Element)
Vysílač je část, která zajišťuje uživateli „svobodu ovládání“. Může být umístěn prakticky libovolně. Vysílače napájené bateriemi dokonce i na hořlavých podkladech nebo v těsné blízkosti vany
PŘIJÍMAČE
Přijímač je připojen do silového obvodu spotřebiče a slouží k jeho přímému zapínání, vypínání nebo regulaci.
 
Přednosti:
Spolehlivost
Vlastností některých vysílačů nové řady Poseidon® je, že vysílají do té doby, dokud přijímač zpětně nepotvrdí, že skutečně povel přijal.
Možností vybraných přístrojů je i vizualizace tohoto stavu – tedy zpětné potvrzení od přijímače že přijal povel vysílače, případně, že se požadovaný příkaz skutečně provedl. Další výhodou nového systému Poseidon®, je možnost přenosu analogových veličin. Délka vysílané zprávy je pouhých 5 ms. Tato skutečnost velmi výrazně zvyšuje odolnost proti externímu rušení.
Funkcionalita 
Základní konfiguraci systému Poseidon® lze provést pomocí tlačítek na přístrojích. U složitějších instalací resp. v případě požadavku na vyšší funkcionalitu přístroje je možno použít konfigurační SW Poseidon Asistent®.
Úspory
Systém Poseidon® obsahuje prvky řešící úspory elektrické energie. Jsou to například přijímače určené pro řízení osvětlení na konstantní úroveň, radiofrekvenční PIR detektory přítomnosti apod. Přístroje řady Poseidon® v této oblasti kloubí řešení úspor s požadovanou flexibilitou - i senzory osvětlení a pohybu jsou radiofrekvenční – tedy bezdrátové!
Elegance
Nástěnné vysílače jsou i nadále k dispozici v nejprodávanějších designech firmy ABB Elektro Praga. Série mobilních vysílačů Poseidon® obsahuje naprosto nové a unikátní designy.
Šetrnost k životnímu prostředí
Životnost baterií vysílačů řady Poseidon® je typicky 10 let, což je prakticky celá uvažovaná životnost interiérů budov. Baterie proto není třeba měnit!
Dosah
Při použití vysílačů a přijímačů řady Poseidon® můžete ve volném prostoru spolehlivě ovládat spotřebiče na vzdálenost až 150 m. V případě použití systémového příslušenství prvků lze zaručit dosah až 2 km! Každý přijímač napájený ze sítě může zároveň sloužit jako opakovač signálu.
Kompatibilita
Přístroje systému Poseidon® jsou navzájem kompatibilní. Jakýmkoliv vysílačem je možno ovládat jakýkoli přijímač.
 
 
POZOR: komponenty systému POSEIDON® nejsou kompatibilní s předchozím systémem BOSys®!!!