Domácí telefony Kelcom

Pokud potřebujete zrenovovat stávající domácí telefon v bytovém domě nebo dodat nový videotelefon do rodinného domku, umíme obojí.
 
Kabely ve stávajících rozvodech domácích telefonů jsou většinou v horším stavu. nebojíme se je vyměňovat, protože nabízíme i digitální dvoudrátové systémy (Videx, bTicino - Legrand a  další.) Zde skutečně postačí dva vodiče od zvonkových tlačítek po domě s odbočkou do každého  bytu. Ze stávajících vodičů v domě se vždycky nějaké dva kvalitní vyberou.
 
 
Domácí (domovní) telefony a videotelefony
 
Pokud potřebujete zrenovovat stávající domácí telefon v bytovém domě nebo dodat nový videotelefon do rodinného domku, umíme obojí.
Kabely ve stávajících rozvodech domácích telefonů jsou většinou v horším stavu. nebojíme se je vyměňovat, protože nabízíme i digitální dvoudrátové systémy (Videx, bTicino - Legrand a  další.) Zde skutečně postačí dva vodiče od zvonkových tlačítek po domě s odbočkou do každého  bytu. Ze stávajících vodičů v domě se vždycky nějaké dva kvalitní vyberou.
 
Domácí telefony dnes umí samozřejmě víc než jen nechat návštěvu zazvonit a vpustit ji do domu (zabzučet). Pokud chcete, můžete mít ve svém bytě obrazovku s náhledem kamera na návštěvníka (tomu se říká videotelefon). Některý byt má, jiný ne, je to variabilní. Také se často zřizuje zámek v domovních dveřích jako samozamykací. Tedy - když samozavírač (lidově Brano) zaklapne dveře, dojde ihned k jejich uzamčení. Nejsou jen zaklapnuté, ale uzamčené. přitom zvenčí si otevřete klíčem a zevnitř klikou jako jinde, ani nepoznáte žádné zpoždění, když zámek automaticky bleskově odmyká. Takové zámky vyrábí například firma ABBLOY.
 
 
Série 3000
 
Série 3000 domovních audiotelefonů je výsledkem pečlivého vývoje v oblasti materiálů a designu. Jednou z vlastností série je možnost nastavení tří různých úrovní hlasitosti vyzvánění elektronického tónu s možností rozlišení vyzvánění od hovorové jednotky a z podlaží. Telefony jsou vyrobeny z bílého nárazuvzdorného ABS plastu a umožňují i další funkce:
• soukromí (vypnutí vyzvánění na přístroji)
• utajení hovoru
• signalizace otevření dveří
 
Funkce „soukromí“ dovoluje uživateli na audio nebo telefonu vypnout či zapnout vyzvánění příchozích volání.
• Načasovaná funkce „soukromí“ se automaticky vypne po uplynutí naprogramovaného času.
• Uživatel si sám manuálně přepínačem vypne či zapne vyzvánění přístroje.
 
Funkce „utajení hovoru“ je standardem u digitálních audio nebo telefonů systému VX2200 a VX2300. Vyřadí neaktivní přístroj (ze kterého právě neprobíhá komunikace s venkovní stanicí) ze systému. Tato funkce přináší uživateli tyto výhody:
• Uživatel může bez obav vést privátní hovor s venkovní stanicí.
• Dveřní zámek může být uvolněn pouze uživatelem, který je s venkovní stanicí ve spojení.
 
Funkce „Signalizace otevření dveří“ dává uživateli vizuální signál, kdykoliv je aktivováno relé pro uvolnění dveřního zámku.
• LED svítí, relé sepnuto,
• LED nesvítí, relé v klidovém stavu.
Pro zapojení této funkce je nutno elektrické vedení systému rozšířit o jeden vodič od venkovní stanice do telefonu.
 
Audiotelefony série 3000 mají tlačítko pro uvolnění dveřního zámku a druhé servisní tlačítko, některé typy dále tlačítko
nebo přepínač pro aktivaci funkce soukromí.
K zajištění kompatibility se staršími systémy Videx vyrobil, jako doplněk k standardním telefonům s elektronickým
vyzváněním, několik modelů s elektromechanickýcm bzučákem (12Vac).
 
 
 
Serie 8000
 
 
Inovovaný modulární systém VIDEX série 8000 vychází ze svého předchůdce série 800. Byla zachována mechanická a elektronická kompatibilita - většina modulů série 8000 má stejné svorky jako série 800, moduly obou sérií jsou rozměrově identické. 
Moduly série 8000 jsou vsazovány do upevňovacích rámečků (podle typu instalace v provedení na povrch nebo pod omítku), které pojmou od 1 do 9 modulů. 
Mezi vylepšení série 8000 patří zvýšená mechanická odolnost vůči povětrnostním vlivům a vyspělejší elektronika, která zajišťuje spolehlivost systému i v náročnějších podmínkách, podsvětlení jmenovek pomocí bílých LED.
 
 
Serie 4000
 
Série 4000 představuje spojení atraktivního designu a velmi kvalitního zpracování. Čelní plát modulů a tlačítka samotná jsou vyráběny z leštěné nerezavějící oceli, montážní rámeček je odlit z jednoho kusu die-cast slitiny hliníku, což činí venkovní stanici značně pevnou a odolnou. Moduly jsou k montážnímu rámečku připevněny použitím jednoduchého, ale velmi pevného “clip” systému. K připevnění montážního rámečku k montážní krabičce (zapuštěné nebo na povrch) jsou použity bezpečnostní šrouby. 
 
Modulární systém obsahuje 3 hlavní prvky: 
• standardní a antivandalní moduly (audio, video, tlačítkové moduly, moduly kontroly přístupu),
• montážní rámečky pro zapuštěnou montáž,
• montážní rámečky pro montáž na povrch. Montážní rámeček (zapuštěný nebo na povrch) je připojen pantem k montážní krabičce (nebo instalační krabici - povrchová montáž). Díky tomu je možno k instalaci vodičů využívat obou rukou. Standardní povrch montážních rámečků je reliéfní metalická tmavě modrošedá barva, přičemž moduly samotné jsou z leštěné nerezavějící oceli, hliníku (přidejte /A za označení modulu), nebo ve zlatém provedení (přidejte /G za označení modulu). 
 
Montážní rámečky jsou dostupné ve třech různých provedeních:
• reliéfní metalická tmavě modrošedá barva (standardní provedení),
• stříbrná (/C),
• zlatá (/G).
 
 
 
Související souboryVelikost
PDF icon Katalog-Videx-2016---2017.pdf15.99 MB